02 Şubat, 2012

SOFRA DERGİSİ ŞUBAT SAYISINDAYIZ

Alacarte Sofra Dergisi'nde

Bebeğim Yağmur ile birlikte Sofra Dergisi Şubat sayısındayız....

Dergi için doğum gelenekleriyle ilgili tarifler hazırladım. Yeni anne olmanın heyecanına geçtiğimiz ay Sofra Dergisi için yapılacak çekim eklendi. Dergiden Selma Hanım (Selma Şen) doğum gelenekleriyle ilgili bir çekim yapmak istediklerini ve kızıma da dergide yer vermek istediklerini belirtti. Bu güzel öneriye hayır demem mümkün değildi. Selma Hanım ile doğum geleneklerini, benim ve ailemin yaptığı hazırlıkları konuştuk hangilerini hazırlayacağıma ve çekim gününe karar verdik. Sonrası heyecanlı bekleyiş ve hazırlıklarla geçti. Her ne kadar Yağmur'un doğumu sayesinde tecrübeli olsam da, dergide yeralacak olmak farklıydı.

Doğum sırasında, bebek mevlidinde ve diş buğdayında yapılan hazırlıklar ve güzel gelenekler üzerine çalışarak dergi için 6 tarif hazırladım. Çekim günü de çok güzel geçti, tatlı kızım çok uyumluydu. Sonrası baskıyı bekleyişle geçti. Haftasonu Yağmur'u gezidirirken Remzi Kitabevi'ne girdim, baktım dergi gelmiş, heyecanla açtım ve çok güzel bir bölüm hazırlamıştı, Selma Hanım, Erkin Bey'in (Erkin Ön) fotoğrafları harika görünüyordu. Sizlere ancak yazabildim. Ben çok beğendim, bakalım sizler nasıl bulacaksınız.

Senelerdir okuduğum, her ay evimden eksik etmediğim Sofra Dergisi'nde yeralmak, hele bebeğim Yağmur'la birlikte yeralmak çok güzel bir anı olacak....

Not: Başlığı kızımı düşünerek çoğul yazdım:)
Ayrıca bu güzel günü daha detaylı olarak ilerki günlerde yazacağım

2 kişi yorumlamış /Siz de yorum yazın :

Ferkay on 8 Şubat 2012 01:23 dedi ki...

HENÜZ ALMADIM MERAK EDİYORUM. EN ÇOKDA YAĞMUR BEBEĞİ..
SEVGİLER..

sare on 29 Şubat 2012 09:40 dedi ki...

Sevgili Nesloş, yazıyı okudum. fotoğraflarıda gördüm, hepsi birbirinden güzeldi...
Ellerinize sağlık.
Bebeğinizle birlikte mutluluklar dilerim.
Sevgiler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...