23 Aralık, 2009

OLIVIA'S PIZZERIA TADIM GÜNÜ

olivia's

Geçtiğimiz hafta salı günü Olivia's Pizzeria'nın tadım günündeydim. Levent'teki pizzacıdan davet Aralık ayı başında mail ile gelmişti. Ben de Newyork usulü odun ateşinde pişirilmiş nefis pizzalardan tatmak için mekana gittim. Mekanın sahibi Turgut Bey, ben ve diğer blog sahibi arkadaşlara, ikramlarının yanısıra hem mekan, hem menü hakkında bilgiler verdi ve Olivia's Pizzeria'nın açılışına kadar olan kendi serüvenini anlattı. Akşam nefis yiyecekler ve hoş sohbet eşliğinde son derece keyifle geçti. Yukarıdaki kolajda görebileceğiniz gibi mekan beyaz rengin hakim olduğu bir dekorasyona sahip, girişte yazın çok keyifli olduğunu tahmin ettiğim bahçe mevcut.
olivia's menu
Yukarıda Olivia's Pizzeria'nın menüsünde yeralan yiyeceklerden seçmeler var. Pizzanın yanısıra, çeşitli soslarla lezzetlendirilmiş makarnalar, salata çeşitleri, lezzetli başlangıçlar ve tatlılar mevcut. Buradaki pizzanın özelliği odun ateşinde pişirilmesi ve Newyork usulü olması, Newyork usulü pizzanın özelliği ise ince hamur ama kenarlı olması. Turgut Bey bize pizza hakkında bilgiler aktarırken pizzanın kesilmesi sonucunda, dilimlerin katlanarak yenilmesi ve dilimin sivri bölümünün eğilmemesi gerektiğini anlattı. Yani iyi bir pizza için belirleyici bir kriter bu özellik. Oilivia's da pişirilen pizzalar orginal tariflerle ve orjinal malzemelerle hazırlanıyor.
Aşağıda tadlarına baktığımız dört peynirli pizza, napoliten pizza, rokalı pizza (benim favorim), akdeniz pizza ve benim çok beğendiğim ve Turgut Bey'in kendisinin yaptığı sarmısaklı ekmek ile sunulan alfreddo sos ve ayrıca menüde yeralmayan ama kesinlikle dahil edilmesi gereken patlıcanlı pizza var. Akşamdan beni en çok etkileyen şey ise " insanın ağzının yanıllabileceği ancak midesinin yanılmayacağı" sözü oldu, Turgut Bey gerçekten çok doğru söyledi.
olivia's pizza
Bu lezzetli pizzaların üstüne kapanışı nefis tatlılar ve çay, kahve ile yaptık. Mekanın tatlı menüsü de iddialı, "devil's food cake" olarak bildiğimiz orjinal tarifiyle hazırlanan çikolatalı kek, Newyork usulü cheesecake (okurlarımın bildiği gibi benim favorimdir) ve bademli elmalı turta mevcut. Bu kadar güzel tadın üstüne midem rahat olunca, ağzımın da yanılmadığını anlamış oldum. Kısaca Olivia's Pizzeria, leziz mutfağı, pozitif enerji ve güleryüzle çalışan Turgut Bey ve ekibi ile gidilmesi ve lezzetleri denenmesi gereken bir mekan. Eğer gidemeyeceğinizi düşünürseniz, paket servis hizmeti de mevcut, ama bu sevimli yeri görmenizi tavsiye ederim. Bu güzel buluşma ve lezzetli yemekler için de Turgut Bey ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Mekanın internet adresine şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.oliviaspizzeria.com/
Not: Yeni tarifler çok yakında geliyor, söz.
olivia's tatlı

1 kişi yorumlamış /Siz de yorum yazın :

aslı'nın mutfağı on 28 Aralık 2009 10:02 dedi ki...

Bu vesileyle seninle tanıştığıma memnun oldum Neslihan'cım.. Çok da güzel kaleme almışsın, sevgiler..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...